Zabawki podlaskie

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1328

  • Dodane: 10 maja, 2020

  • Wyświetlenia: 5

Opis

Pod jakim kątem bada się zabawki? Zanim zabawki dotrą na sklepowe półki, a niebawem do rąk małych dzieci muszą przejść szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone zostanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych bywają bowiem bardzo ryzykowne, wobec czego producenci nie mogą dodawać tego zagrożenia nieodpowiednią konstrukcją swoich artykułów czy i ich niską wytrzymałością.

Zabawki Zambrów

Właściwości mechaniczne i zewnętrzne zabawek

Podczas badania cechy oraz bezpieczeństwa stosuje się pod uwagę nie ale samą zabawkę, ale a wszelkie jej opakowanie. Zespół badawczy przygląda się takim cechom, jak forma mechaniczna, spokojna i dynamiczna, dostępność elementów, które mogą zostać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych czy te trwałość pokryw. Ponadto, pytana jest także ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście wszystkich tych badań warunkuje otrzymanie certyfikatu zezwalającego na przyjęcie zabawki na zbyt.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny a tymże podobne, musza być przetestowane pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Bada się zatem ich siła efektywną i statyczną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, stan oraz kształt ścianek zabezpieczających, a też średnicę łańcuchów i lin. Zbiera się, czy jest szansa na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie istotne jest potwierdzenie się, co do parametrów i doskonałej budowy zabawek zasilanych na prąd stały, bądź zmienny. W takich przypadkach testuje się ich mówioną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, siłę na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a też dostępność ogniw i baterii.

Kto odpowiada za dobre przebadanie zabawek?

Zabawki Zambrów

Doświadczenie i testowanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, żeby nie wchodziło do nadużyć też po to, by konsumenci mogli korzystać gwarancję, co do sytuacje deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą także spełniać wyznaczone normy, posiadać nowoczesny mebel oraz sprawdzenie, które przekaże im pozwalanie na prowadzenie takich testów. Wszystkie zabawki, które są dobre z Informacją 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, mogą być przyjęte do wysyłki oraz gwarantują dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki Zambrów

Zabawki, które cenimy swym dzieciom winnym być wygodne nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, ale i chemicznym, czyli pod względem dobrych parametrów migracji pierwiastków branych wtedy ich wytworzenia. Należy zawsze pamiętać, że dokumenty i certyfikaty wtedy nie wszystko, dlatego szczególnie istotna jest też opieka nad dzieckiem oraz utrzymywanie sposobu, w jaki rezultat jest przez nie użytkowany.

Zabawki Zambrów

Artykuł powstał we kooperacji Pod jakim kątem bada się zabawki?

Tagi :

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o